Adres : Dericioğulları Et Market Şarkuteri Atatürk Bulvarı Stadyum Dükkanları Benzin İstasyonu Karşısı No : 7 Bergama - İzmir

ŞARKUTERİ

Sağlık, Güven, Kalite

Yöresel Peynirler ( Süt Ürünleri ) : Bilindiği üzere Bergama, Klasik Tulum Peyniriyle meşhurdur. Tadına hayran bırakan bu peynirin tadı, Bakırçay ovasının ve Kozak yaylasının endüstri bacalarından ve egzoz dumanlarından uzakta, temiz ve oksijence zengin atmosferinde yetiştirilen inek ve koyunların sütünden gelmektedir. Soğutuculu araçlarla kaynağından günlük alınan sütler, modern tesislerde, el değmeden, bu harika ürüne dönüştürülür. Gıda Üretim ve Sicil belgelerine sahip firmalar ISO 9000 belgeleriyle de kalitelerini ispatlamışlardır. Bergama Klasik Tulum Peynirinin yanı sıra günlük süt, Menemen Yıldız Mandıra' dan günlük koyun ve inek yoğurdu, yarım ve tam yağlı koyun ve inek beyaz peynirler, Lor, Kars Kaşarı ve tereyağ çeşitlerinin yanı sıra bir çok süt ürünü Şarküteri Reyonumuzda bulunmaktadır.

Zeytin ve Zeytinyağı : Bergama bölgesinde zeytin ve zeytinyağı 3500 yıllık bir geçmişe sahip. Bergama zeytin ve zeytinyağının ününü ve kalitesini sağlayan unsurlar şunlardır : Bergama İklim şartlarının uygunluğu Bölge hakim rüzgarlarının doğrultusu (Kuzeybatı-Güneydoğu) Gece -gündüz arasında sıcaklık farkı Fabrika ve egzoz gazlarında uzak temiz bir atmosfer ve toprakta yetişiyor olması Tamamen organik özellikllerde doğal yetişmesi Florasındaki bolca bulunan yaban kekiğinin meyveye ve zeytinyağına kattığı aroma Volkanik Yuntdağ'dan ovalara ve zeytin bahçelerine yayılan tabaklar ılıcası suyunun toprak sıcaklığına katkısı Çevrede bolca bulunan jeotermal özellikteki sularla yayılan yararlı katyon ve anyonlar ( mineraller) Sızma ve Naturel çeşitleriyle çeşitli ambalajlarda zeytin ve zeytinyağlarımızı beğeninize sunuyoruz.

Bal, Reçel , Pekmez : Gıda Üretim ve Sicil Belgelerine sahip ve ambalajlı doğal çiçek ve çam ballarımız, reçel ve pekmezlerimiz , Şarküteri Reyonumuzda siz değerli müşterilerimizin kahvaltı sofralarına misafir olmayı bekliyor.

full-size photo